Nasza firma - NET System - powstała w 1996 roku jako jedna z pierwszych w Polsce firm świadczących usługi dostępu do internetu oraz usługi developerskie i hostingowe - w sposób znaczący przyczyniając się do rozwoju w naszym kraju nowych technologii. Z naszych usług skorzystały największe firmy medialne (prasa, telewizje i rozgłośnie radiowe), telekomunikacyjne i inne przedsiębiorstwa gospodarcze. Wyspecjalizowaliśmy się w przygotowywaniu i udostępnianiu wszelkiego rodzaju treści w formie elektronicznej. Zaowocowało to szeregiem innowacyjnych projektów e-wydawniczych własnych i zleconych.
Z początkiem 2016 roku działalność firmy poszerzyliśmy o wydawnictwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier planszowych.
Działalności wydawniczej przyświeca nam credo: "bawiąc uczyć - ucząc bawić". Produkowane przez nas gry zawierają elementy edukacyjne opracowane i zaakceptowane przez metodyków nauczania. Sprawdzone zostały również pod kątem merytorycznym, językowym i historycznym. Poruszana w grach tematyka, ich konstrukcja techniczna a w szczególności atrakcyjność cenowa sprawiają, że produkty te stanowią doskonały prezent dla każdego miłośnika rozrywki niezależnie od jego wieku.
W ofercie wydawniczej realizujemy następujące linie produkcyjne:

linia gier patriotycznych

Zawiera gry historyczne prezentujące dokonania żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Ich koncepcja ma charakter unikatowy w skali kraju. Seria "Bitwy w Okręgu Kielce Armii Krajowej" - pierwsze w Polsce gry opisujące bitwy żołnierzy Armii Krajowej - to historie prawdziwe opisane nie tylko w dołączonej do zestawu broszurze historycznej, ale przede wszystkim doskonała zabawa rekonstruująca wydarzenia oparte na kanwie działań polskiej partyzantki z okresu II wojny światowej.
Seria realizowana jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych "JODŁA", pod patronatem honorowym Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Patronami wydawnictwa są również samorządy terytorialne gmin, na terenie których rozgrywają się przedstawiane w grze wydarzenia.
Wraz z grami opracowane zostały również zestawy materiałów edukacyjnych dedykowanych nauczycielom, według których można poprowadzić lekcje historyczne, wychowawcze oraz apele o charakterze patriotycznym.

linia gier sportowych

Zawiera planszowe wersje najbardziej popularnych w Polsce i na świecie gier sportowych. W myśl zasady "bawiąc uczyć" mechanizmy gier są w maksymalnym stopniu zbliżone do obowiązujących w danych dyscyplinach sportu rzeczywistych zasad, jakkolwiek zostały one dostosowanych do wymogów gier planszowych. Mimo wykorzystania elementów losowości, decyzyjność i strategia rozgrywki pozostaje po stronie graczy.

linia mini-gier rodzinnych

To doskonała oferta dla całej rodziny. Koncepcja mini gier zadowoli każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu z rodziną przy rozrywce umysłowej. Mini rozmiary pozwalają zabrać grę w podróż, na wakacje oraz wycieczkę. Koncepcje gier, opracowane przez znanych i cenionych na świecie artystów i autorów gwarantują wysoki poziom rozrywki przy minimalnych wymaganiach czasowych (na jedną rozgrywkę wystarczy poświęcić do kilkunastu minut) i przestrzennych (kompaktowość gry zawiera wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki). Wreszcie, mini-cena gier jest tak mała, że nie stanowi istotnego obciążenia dla domowego budżetu.
Cieszymy się z każdego dobrego pomysłu na grę. Jest jeden warunek. Gra musi posiadać walor edukacyjny.
Jeżeli po głowie chodzi Ci pomysł na taką grę, koniecznie skontaktuj się z nami! Co dwie głowy, to nie jedna!

Zaufali nam

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie
MŁODZI DETEKTYWI. matematyczno-historyczna gra planszowa

Na zlecenie Biblioteki Multimedialnej Centrum Kultury w Piekoszowie wykonaliśmy edukacyjną grę łączącą tradycyjną planszówkę z quizem wiedzy matematycznej oraz historycznej o gminie Piekoszów. Zadaniem maksymalnie 4 graczy jest dojście z linii startu do mety trasą wytyczoną po obszarze gminy. Po drodze, w specjalnych punktach gracze losują karty z pytaniami i starają się udzielić na nie poprawnej odpowiedzi.

W zakresie działań firmy była produkcja i dostarczenie wszystkich elementów gry - pudełka teleskopowego, planszy, kart quizowych oraz pionków. Projekty plastyczne dostarczył zamawiający według dostarczonych przez firmę wytycznych.

Zobacz rekomendację udzieloną naszej firmie od Dyrektora BCK w Piekoszowie.
Kulturalna Przestrzeń
ŚLADAMI MIEJSC PAMIĘCI... historyczna gra planszowa

Kontynuując przygodę z grami planszowymi realizowanymi na zlecenie piekoszowskiej instytucji kulturalnej podjęliśmy się wykonania kolejnej edukacyjnej gry łączącą tradycyjną planszówkę z quizem wiedzy historycznej o gminie Piekoszów. Zadaniem maksymalnie 4 graczy jest dojście z linii startu do mety trasą wytyczoną po obszarze gminy. Po drodze graczy czekają przeszkody i losowe zdarzenia, na które gracze muszą odpowiednio zareagować.

W zakresie działań firmy była produkcja i dostarczenie wszystkich elementów gry - pudełka teleskopowego, planszy, kart gry oraz pionków. Projekty plastyczne dostarczył zamawiający według dostarczonych przez firmę wytycznych.