Nasza firma - NET System - powstała w 1996 roku jako jedna z pierwszych w Polsce firm świadczących usługi dostępu do internetu oraz usługi developerskie i hostingowe - w sposób znaczący przyczyniając się do rozwoju w naszym kraju nowych technologii. Z naszych usług skorzystały największe firmy medialne (prasa, telewizje i rozgłośnie radiowe), telekomunikacyjne i inne przedsiębiorstwa gospodarcze. Wyspecjalizowaliśmy się w przygotowywaniu i udostępnianiu wszelkiego rodzaju treści w formie elektronicznej. Zaowocowało to szeregiem innowacyjnych projektów e-wydawniczych własnych i zleconych.
Z początkiem 2016 roku działalność firmy poszerzyliśmy o wydawnictwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier planszowych.
Działalności wydawniczej przyświeca nam credo: "bawiąc uczyć - ucząc bawić". Produkowane przez nas gry zawierają elementy edukacyjne opracowane i zaakceptowane przez metodyków nauczania. Sprawdzone zostały również pod kątem merytorycznym, językowym i historycznym. Poruszana w grach tematyka, ich konstrukcja techniczna a w szczególności atrakcyjność cenowa sprawiają, że produkty te stanowią doskonały prezent dla każdego miłośnika rozrywki niezależnie od jego wieku.
W ofercie wydawniczej realizujemy następujące linie produkcyjne:

linia gier patriotycznych

Zawiera gry historyczne prezentujące dokonania żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Ich koncepcja ma charakter unikatowy w skali kraju. Seria "Bitwy w Okręgu Kielce Armii Krajowej" - pierwsze w Polsce gry opisujące bitwy żołnierzy Armii Krajowej - to historie prawdziwe opisane nie tylko w dołączonej do zestawu broszurze historycznej, ale przede wszystkim doskonała zabawa rekonstruująca wydarzenia oparte na kanwie działań polskiej partyzantki z okresu II wojny światowej.
Seria realizowana jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych "JODŁA", pod patronatem honorowym Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Patronami wydawnictwa są również samorządy terytorialne gmin, na terenie których rozgrywają się przedstawiane w grze wydarzenia.
Wraz z grami opracowane zostały również zestawy materiałów edukacyjnych dedykowanych nauczycielom, według których można poprowadzić lekcje historyczne, wychowawcze oraz apele o charakterze patriotycznym.

linia gier sportowych

Zawiera planszowe wersje najbardziej popularnych w Polsce i na świecie gier sportowych. W myśl zasady "bawiąc uczyć" mechanizmy gier są w maksymalnym stopniu zbliżone do obowiązujących w danych dyscyplinach sportu rzeczywistych zasad, jakkolwiek zostały one dostosowanych do wymogów gier planszowych. Mimo wykorzystania elementów losowości, decyzyjność i strategia rozgrywki pozostaje po stronie graczy.

linia mini-gier rodzinnych

To doskonała oferta dla całej rodziny. Koncepcja mini gier zadowoli każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu z rodziną przy rozrywce umysłowej. Mini rozmiary pozwalają zabrać grę w podróż, na wakacje oraz wycieczkę. Koncepcje gier, opracowane przez znanych i cenionych na świecie artystów i autorów gwarantują wysoki poziom rozrywki przy minimalnych wymaganiach czasowych (na jedną rozgrywkę wystarczy poświęcić do kilkunastu minut) i przestrzennych (kompaktowość gry zawiera wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki). Wreszcie, mini-cena gier jest tak mała, że nie stanowi istotnego obciążenia dla domowego budżetu.
Cieszymy się z każdego dobrego pomysłu na grę. Jest jeden warunek. Gra musi posiadać walor edukacyjny.
Jeżeli po głowie chodzi Ci pomysł na taką grę, koniecznie skontaktuj się z nami! Co dwie głowy, to nie jedna!

Zaufali nam

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie
MŁODZI DETEKTYWI. matematyczno-historyczna gra planszowa

Na zlecenie Biblioteki Multimedialnej Centrum Kultury w Piekoszowie wykonaliśmy edukacyjną grę łączącą tradycyjną planszówkę z quizem wiedzy matematycznej oraz historycznej o gminie Piekoszów. Zadaniem maksymalnie 4 graczy jest dojście z linii startu do mety trasą wytyczoną po obszarze gminy. Po drodze, w specjalnych punktach gracze losują karty z pytaniami i starają się udzielić na nie poprawnej odpowiedzi.

W zakresie działań firmy była produkcja i dostarczenie wszystkich elementów gry - pudełka teleskopowego, planszy, kart quizowych oraz pionków. Projekty plastyczne dostarczył zamawiający według dostarczonych przez firmę wytycznych.

Zobacz rekomendację udzieloną naszej firmie od Dyrektora BCK w Piekoszowie.
Kulturalna Przestrzeń
ŚLADAMI MIEJSC PAMIĘCI... historyczna gra planszowa

Kontynuując przygodę z grami planszowymi realizowanymi na zlecenie piekoszowskiej instytucji kulturalnej podjęliśmy się wykonania kolejnej edukacyjnej gry łączącą tradycyjną planszówkę z quizem wiedzy historycznej o gminie Piekoszów. Zadaniem maksymalnie 4 graczy jest dojście z linii startu do mety trasą wytyczoną po obszarze gminy. Po drodze graczy czekają przeszkody i losowe zdarzenia, na które gracze muszą odpowiednio zareagować.

W zakresie działań firmy była produkcja i dostarczenie wszystkich elementów gry - pudełka teleskopowego, planszy, kart gry oraz pionków. Projekty plastyczne dostarczył zamawiający według dostarczonych przez firmę wytycznych.

Kulturalna Przestrzeń
MODA NA ETNOFIT ... od kuchni

Kolejne zlecenie piekoszowskiej instytucji kulturalnej na realizację gry planszowej, w której gracze (maks. 4) przemierzają, niczym w klasyku Monopoly regiony Polski w poszukiwaniu składników dań, które muszą skompletować. Po drodze mierzą się z pytaniami, na które warto znać odpowiedzi, aby osiągnąć cel: przepis na danie - regionalne przysmaki.

W grze ulepszono technicznie plansze, zmieniony został kształt i rozmiar pudełka a w środku znalazło się przeszło 160 kart, pionki i żetony. Wystawiona została również rekomendacja dla firmy (pobierz ją tutaj). Dziękujemy!